Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Tunceli-Nazımiye ilçesi Sarıbudak Mahallesi bölgesinde, dün saat 18.30 sıralarında hava şartlarının yağışlı ve soğuk olması sebebiyle 1 askerimiz donarak şehit oldu.

Ekleyen: Editör
27-10-2018
204
Okuma Sayısı:470

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde teröristlere yönelik operasyonda olumsuz hava koşullarından etkilenen bir askerimizin donarak şehit olduğu, bir askerimizin de tedavi altına alındığı bildirildi.

TUNCELİ VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Valilikten yapılan açıklamada, Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca Nazımiye ilçesi kırsalında terörist unsurlara yönelik gerçekleştirilen operasyonda, olumsuz hava koşullarından etkilenen birliklerin hava şartlarının kısmen düzelmesine müteakip bölgeden helikopterle tahliye edildiği belirtildi.

2 jandarma personelinin hipotermi tanısı ile Tunceli Devlet Hastanesine sevk edildiği aktarılan açıklamada, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 1 jandarma personelinin şehit olduğu, 1 jandarma personeline ise hastanede müdahale edildiği kaydedildi.

Açıklamada, "Şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz. Milletimizin başı sağ olsun. İlimizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir" ifadesine yer verildi.


Yorumlar
Yorum Yaz

Ücretsiz Üye Ol Sende FaydalanÜye GirişiBilgilerimHaber Ekle


Haber Ekleme Çok Yakında Aktifleşecektir.

Makale Ekle


Makale Ekleme Çok Yakında Aktifleşecektir.

Kullanıcı Paneli